Baterie wannowe ścienne

(24 produktów)
i

Baterie wannowe ścienne to rozwiązanie tradycyjne, ale wciąż chętnie wybierane przez amatorów długich, relaksujących kąpieli. Wbrew pozorom, te modele są bardzo zróżnicowane pod względem wzornictwa. W naszym sklepie znajdziesz idealną baterię do swojej łazienki, wybierając spośród renomowanych marek.

Więcej informacji o Baterie wannowe ścienne

Wybór odpowiedniej baterii wannowej uzależniony jest od kilku czynników, między innymi gustu, linii aranżacyjnej wnętrza i możliwości finansowych. Jednak podstawowym kryterium jest sposób montażu. Baterie wannowe ścienne są, jak sama nazwa wskazuje, montowane bezpośrednio w ścianie i stanowią częste rozwiązanie w łazienkach. Decydując się na taki model, zwróć uwagę na długość wylewki - aby zapewnić komfortowe użytkowanie, powinna być ona dopasowana do budowy wanny (nie za krótka i nie za bardzo wysunięta). Baterie ścienne występują w dwóch rodzajach. Podtynkowe zakładają ukrycie całej instalacji w ścianie, zaś natynkowe montowane są do instalacji, także wszystkie elementy są na wierzchu. Modele natynkowe mogą być jednouchwytowe (temperaturę i strumień wody regulujemy przy pomocy dźwigni) lub dwuuchwytowe (wówczas odbywa się to przy pomocy kurków). Montując baterię wannową ścienną pamiętajmy, że według teorii powinna ona być umieszczona minimum 10 cm nad krawędzią wanny, jednak musimy tu wziąć pod uwagę także wzrost użytkowników.

Baterie wannowe ścienne - duże możliwości aranżacyjne

Mimo rosnącej popularności baterii wannowych stojących, producenci nie rezygnują z wypuszczania na rynek kolejnych modeli ściennych i udowadniają, że one również dają ogromne pole do popisu - mogą być designerskie i przykuwać wzrok, stając się centralnym punktem łazienki. Dostępne w naszym sklepie baterie wannowe ścienne takich renomowanych marek jak Deante, Kludi, Hansgrohe czy Omnires zachwycają zróżnicowanym, niezwykle efektownym wzornictwem. Możesz wybierać spośród projektów klasycznych, o opływowych, subtelnych kształtach, a także spośród bardzo nowoczesnych modeli o kubistycznej formie. Na uwagę zasługują zarówno modele jednouchwytowe, jak i te z kurkami stylizowane na klimat retro - dzięki nim stworzysz bardzo oryginalny wystrój w łazience. Wiele baterii zawiera w swoim korpusie, estetycznie wpasowany, przełącznik na prysznic - to świetne rozwiązanie, gdy nie możemy sobie pozwolić na wstawienie do łazienki zarówno wanny, jak i kabiny. Z kolei jeśli zależy nam na maksymalnym bezpieczeństwie (np. dzieci lub osób starszych), możemy wybrać modele z termostatem, w których ustawiamy pożądaną temperaturę wody, minimalizując ryzyko poparzenia zbyt gorącym strumieniem.

Baterie wannowe ścienne - Sprawdź artykuły na naszym blogu

Jaki model baterii wybrać?

Jaki model baterii wybrać?

Odpowiednio dobrana bateria to obowiązkowy element w każdej nowoczesnej łazience. Na rynku nie brakuje modeli różniących się sposobem montażu, designem czy obecnością dodatkowych funkcji, wśród których największą popularnością cieszą się termostat i perlator. Jakimi kryteriami kierować się podczas zakupów? Czy warto inwestować w dodatkowe wyposażenie? Odpowiedzi szukaj w artykule!

Podwyższenie Twojego komfortu- akcesoria do baterii

Podwyższenie Twojego komfortu- akcesoria do baterii

Komfort i wygodę w łazience zapewniają nie tylko stylowe meble i funkcjonalne wyposażenie, ale wbrew pozorom również niewielkie elementy, które bardzo często pomijamy w aranżacji. Akcesoria do baterii, bo o nich mowa nie tylko pełnią funkcję czysto dekoracyjną, ale przede wszystkim znacząco wpływają na komfort codziennej toalety. Nie wierzysz?

Bateria termostatyczna - budowa, zalety, zasada działania

Bateria termostatyczna - budowa, zalety, zasada działania

Bateria z termostatem - praktyczny element wyposażenia czy zbytek luksusu? Ile osób - tyle odpowiedzi. Nie bez powodu jednak to rozwiązanie cieszy się tak ogromną popularnością wśród wielu użytkowników. Przed wyborem konkretnego modelu i wizytą w sklepie warto jednak zapoznać się z budową i zasadami funkcjonowania baterii termostatycznych. Kilka przydatnych informacji znajdziesz w artykule!