Nawigacja bloga

Ostatnie wpisy

Popularne wpisy

 • Zalety i wady prysznica bez brodzika - czyli odpływ liniowy
  Zalety i wady prysznica bez brodzika - czyli odpływ liniowy
  30657 Odsłon

  W kwestii aranżacji łazienki najważniejsze jest, aby dawała ona przyjemność użytkowania w codziennych czynnościach porannych, wieczornych i w ciągu dnia. Miejsce takie jak łazienka powinna nieść ze sobą uczucie komfortu, estetyki i intymności.

  Czytaj więcej
 • Który producent najlepszy?
  Który producent najlepszy?
  17937 Odsłon

  Na rynku mamy wielu producentów kabin prysznicowych. Polecani są zarówno ci z Polski, jak i nasi sąsiedzi. Niezależnie od ceny, warto zwrócić uwagę na producenta. Dobry producent to gwarancja jakości. Ponadto mamy pewność, że nasze pieniądze zostały dobrze zainwestowane.

  Czytaj więcej
 • Jaki odpływ liniowy?
  Jaki odpływ liniowy?
  13252 Odsłon

  Czym jest odpływ liniowy? To sposób na grawitacyjne odprowadzenie wody z pomieszczeniu i jedno z rozwiązań cieszących się rosnącą popularnością wśród osób urządzających nowoczesną łazienkę – woda spływa po powierzchni długiego prostokąta do syfonu, a następnie dostaje się do kanalizacji, dzięki czemu nie potrzebny już jest klasyczny brodzik. Teoretycznie odpływ liniowy nadaje się do montażu w ścianie i w podłodze – w niektórych jednak przypadkach jedno czy drugie rozwiązanie będzie...

  Czytaj więcej
 • Jak słuchawka prysznicowa wpływa na oszczędność wody?
  Jak słuchawka prysznicowa wpływa na oszczędność wody?
  7992 Odsłon

  Nie od dzisiaj wiadomo, że niskie zużycie wody dla każdego z nas jest jednym z głównych czynników, na który zwracamy uwagę przy wyborze armatury sanitarnej. Jeśli mamy możliwość wyboru pod względem oszczędności, to warto zainwestować i ograniczyć nasz budżet domowy do minimum. Parametr zużycia wody jest uzależniony od kilku elementów – jednym z nich jest sama słuchawka prysznicowa, która w zależności od modelu wyposażona jest w szereg innowacyjnych rozwiązań mających wpływ na niższe zużycie...

  Czytaj więcej
 • Baterie prysznicowe z termostatem i bez- czy skusić się na dodatkową funkcję?
  Baterie prysznicowe z termostatem i bez- czy skusić się na dodatkową funkcję?
  7130 Odsłon

  Baterie prysznicowe to już nie tylko podstawowa konstrukcja z dwoma lub jednym pokrętłem. Obecnie rynek z wyposażeniem łazienek jest na tyle rozwinięty, że nawet w kwestii baterii prysznicowych spotkamy się z dodatkowymi funkcjami. Warto zatem przemyśleć decyzję.

  Czytaj więcej
 • Jaki korek będzie najlepszy?
  Jaki korek będzie najlepszy?
  6892 Odsłon

  Przy urządzaniu łazienki należy poza wyposażeniem w armaturę sanitarną, meble, dodatki warto zwrócić uwagę na korek spustowy.  Wybór korka wykonanego z solidnego materiału jest bardzo ważne ze względu na ewentualne użycie środków chemicznych do udrażniania rur. Jeśli korek będzie wykonany z plastiku to działanie silnego środka żrącego może zniszczyć powłokę lub ją odbarwić.

  Czytaj więcej
 • Ekologiczne rozwiązania
  Ekologiczne rozwiązania
  6780 Odsłon

  Wybierając szafki pod umywalkę i pozostałe meble łazienkowe oraz akcesoria warto postawić na ekologiczne rozwiązania. To nie tylko materiał, z jakiego są wykonane nasze meble, ale też kraj, gdzie są produkowane oraz sposób, w jaki są robione.

  Czytaj więcej
 • Obudowa do wanny - jak zamontować?
  Obudowa do wanny - jak zamontować?
  6530 Odsłon

  Urządzasz łazienkę lub planujesz jej remont? W nowoczesnym i funkcjonalnym wnętrzu nie powinno zabraknąć miejsca na stylową i wygodną wannę, która zagwarantuje domownikom długie chwile relaksu po ciężkim dniu. Wybierając idealny model, pasujący do wystroju całego pomieszczenia, nie zapomnij o dodatkowych elementach, które przydadzą się podczas montażu – wanny najczęściej sprzedawane są bez obudowy, co umożliwia samodzielne podjęcie decyzji o końcowej stylistyce. Zanim jednak zdecydujemy się...

  Czytaj więcej
 • Rybiki w łazience – jak się ich pozbyć
  Rybiki w łazience – jak się ich pozbyć
  6390 Odsłon

  W Twoim domu panuje wzorowy porządek, który wywołuje zachwyt w odwiedzających Cię osobach? Pomimo otaczającej Cię nieskazitelnej czystości w Twoich czterech ścianach może pojawić się nieproszony gość. Widok wijącego się rybika w mieszkaniu z pewnością nie wywoła uśmiechu na twarzach domowników. Jeżeli dzielisz swoją przestrzeń z owadem, którego połyskujący, srebrny odwłok zakończony jest długimi czułkami, możesz być pewien, że masz do czynienia z rybikiem cukrowym.

  Czytaj więcej
 • Nowoczesna łazienka - odpływ liniowy w ścianie czy w podłodze?
  Nowoczesna łazienka - odpływ liniowy w ścianie czy w podłodze?
  6348 Odsłon

  Odpływy liniowe teoretycznie umożliwiają każdy montaż i ten w podłodze i ten w ścianie. Jednak niektóre odpływy uniemożliwiają montaż w ścianie lub w podłodze, ponieważ prezentują się nieestetycznie i mogą utrudniać dbanie o czystość. Dlatego bardzo ważne jest, aby wybrać odpowiedni odpływ, z tym co chcemy z nim zrobić.

  Czytaj więcej
 • Który brodzik wybrać - płytki czy głęboki?
  Który brodzik wybrać - płytki czy głęboki?
  6339 Odsłon

  Odpowiednio dobrana kabina prysznicowa to doskonałe rozwiązanie zarówno do niewielkiej, jak i całkiem sporej łazienki. Wybierając wariant z brodzikiem, stajemy jednak przed kolejnym ważnym dylematem – lepszy będzie brodzik płytki czy głęboki? Zarówno pierwsza, jak i druga opcja mają swoje wady i zalety. Udając się na zakupy, warto więc wcześniej zastanowić się nad tym, który z nich lepiej sprawdzi się w naszej łazience. Pod uwagę warto wziąć kilka istotnych kryteriów.

  Czytaj więcej
 • Bateria termostatyczna - budowa, zalety, zasada działania
  Bateria termostatyczna - budowa, zalety, zasada działania
  5905 Odsłon

  Coraz częściej, wybierając armaturę, sięgamy po nowoczesne rozwiązania, które estetycznie prezentują się we wnętrzu i zapewniają maksymalny komfort podczas codziennego użytkowania. Jednym z takich rozwiązań jest bateria termostatyczna. Baterie, zarówno te nawannowe, jak i prysznicowe czy też umywalkowe, możemy podzielić na wyposażone w termostat, jak również modele pozbawione tego praktycznego elementu. Oczywistym jest fakt, że te dwa typy będą nieco różniły się od siebie budową oraz zasadami...

  Czytaj więcej
Showing 1 to 12 of 243 (21 Pages)