DURAVIT

(27 produktów)
i

Tradycja marki Duravit liczy ponad dwieście lat i sięga 1817 roku. Właśnie wtedy Georg Friedrich Horn założył w Hornbergu fabrykę wyrobów garncarskich, która początkowo była skupiona wyłącznie na produkcji naczyń glinianych. Ponad sto lat później – w 1956 roku – produkcja rozwinęła się, a asortyment firmy poszerzono. Objął on także porcelanę i luksusową ceramikę sanitarną. Koncern Duravit szybko zyskał popularność, a grono stałych klientów z całego świata wciąż regularnie się poszerza.

Więcej informacji o Duravit

Obecnie ceramika łazienkowa Duravit obejmuje szerokie spektrum produktów – umywalki (stawiane, blatowe i meblowe), pisuary, miski toaletowe i bidety, wanny (narożne, przyścienne, do zabudowy i wolnostojące), a także akcesoria, np. deski sedesowe czy spłuczki. Marka wciąż pracuje nad perfekcyjną formą produktów, które wytwarzane są z najlepszych materiałów. Wspólnie ze światowymi designerami tworzy niezwykłe, imponujące rozmachem projekty, które zyskują społeczny aplauz. Potwierdzeniem tego stanu rzeczy mogą być liczne nagrody przyznane marce w ostatnich latach.

Tradycja i klasyczne formy

Marka czerpie z tradycji i klasycznych form, uzupełniając je o nowoczesne trendy i innowacyjne rozwiązania, które fenomenalnie łączą się zarówno z minimalistycznym stylem skandynawskim, jak i stylowymi wnętrzami w stylu retro czy vintage. Na uwagę zasługują m.in. umywalki rekomendowane przez Duravit, które produkuje się z wysokiej jakości surowców i wykańcza w trosce o najmniejsze detale, dzięki czemu fantastycznie się prezentują, a jednocześnie są komfortowe w użytkowaniu. Popularne są np. większe, dwuosobowe modele stworzone z myślą o użytkownikach, którzy będą z nich korzystać w duecie. Koncern Duravit produkuje nie tylko ceramikę łazienkową, ale i dedykowane do niej szafki, półki, kontenerki na kółkach, oświetlenie – elementy wyposażenia i akcesoria dopasowane do poszczególnych serii. W efekcie rozwiązania marki mają charakter kompleksowy i umożliwiają stworzenie perfekcyjnie zaprojektowanej, wygodnej i funkcjonalnej łazienki o walorach wizualnych i użytkowych. Tak naprawdę nie ma znaczenia wielkość pomieszczenia – szeroka oferta producenta sprawia, że każdy (nawet najbardziej wymagający klient) znajdzie w niej coś dla siebie.

Duravit na wiele pokoleń

Styl produktów marki Duravit robi wrażenie na kolejnych pokoleniach użytkowników. Każda łazienka z ceramiką sanitarną wyprodukowaną w jednej z fabryk koncernu jest klarowna, lekka, precyzyjna i klasycznie minimalistyczna. Wzornictwo poszczególnych serii łączy oryginalność rozwiązań z tradycją – krawędzie prostokątnego kształtu stapiają się np. z organicznie płynącymi wewnętrznymi konturami. Innym razem subtelne kształty łączą się z ostrą geometrią. Przemyślany dobór materiałów i kolorów jest świadectwem wyrafinowanego wyczucia formy, jakie posiadają specjaliści Duravit. Paleta stosowanych w produkcji barw i lekkich matowych lakierów oraz szkliwa w jasnych odcieniach podkreśla świeżość i naturalność każdej łazienki. Jeśli interesują Cię inteligentne i bardzo ładne produkty do urządzenia pięknej i zarazem funkcjonalnej łazienki, które gwarantują poczucie relaksu i komfort, polecamy wyroby tej znanej i cenionej na świecie marki.

DURAVIT - Sprawdź artykuły na naszym blogu

Jak stylowo zaprojektować łazienkę?

Jak stylowo zaprojektować łazienkę?

Stylowa, estetyczna i w pełni funkcjonalna łazienka to marzenie każdego. Nawet niewielką łazienkę bez problemu możesz zaaranżować z uwzględnieniem stylu klasycznego, nowoczesnego, czy retro. Warto przy tym postawić na stonowane barwy takie jak biel, zieleń, beż i ecru. Sprawdź jakie możliwości daje Ci szeroki asortyment armatury, kafli, ceramiki i dodatków.

Kabina prysznicowa czy wanna - co wybrać?

Kabina prysznicowa czy wanna - co wybrać?

Dylemat wanna czy natrysk doskonale jest znany każdemu, kto choć raz urządzał swoją łazienkę. Jeśli zależy Ci na oszczędności wody postaw na prysznic, jeśli jednak cenisz sobie możliwość kilkugodzinnej ciepłej kąpieli to zdecydowanie postaw na wannę. Kompromis? Jest możliwy! Postaw na głęboki brodzik lub zestaw prysznicowy z parawanem nawannowym.

Nie bójmy się remontu

Nie bójmy się remontu

Wiele osób już na samą myśl o remoncie łapią się za głowę i opadają z sił. Remont łazienki wcale nie musi być taki straszny! Dobrze zaplanuj kolejne prace, zacznij oszczędzać kilka miesięcy wcześniej, dobrze zabezpiecz pozostałe elementy wyposażenia i sprzątaj na bieżąco. Remont może być przyjemny. Sprawdź!