Syfony do umywalek

(66 produktów)
i

Podstawowym elementem instalacji wodno-kanalizacyjnej w umywalce jest syfon. Szeroki wybór produktów w tej kategorii znajdziesz w naszej ofercie – proponujemy modele znanych marek, które zostały wykonane z dobrej jakości materiałów. Kupisz u nas syfony do umywalek Caro-Caro, Deante i Viega.

Więcej informacji o Syfony do umywalek

Syfon do umywalki to ważny element wyposażenia każdej łazienki i armatury umywalkowej. To on odpowiada za bezproblemowy przepływ wody, w końcu jest zamknięciem wodnej instalacji kanalizacyjnej. Ponadto jest niezbędnym elementem wyposażenia innych urządzeń sanitarnych, a mianowicie bidetu, wanny czy brodzika. Gwarantuje prawidłowe funkcjonowanie hydrauliki, dzięki czemu mieszkańcy mogą spokojnie korzystać z armatury łazienkowej i sanitarnej, a do pomieszczeń nie uwalnia się nieprzyjemny zapach. Jego prawidłowa eksploatacja ma kluczowe znaczenie dla jakości życia mieszkańców, a także korzystających z łazienki i toalety gości.

Praktyczne syfony do umywalek

Do niedawna syfony do umywalek ukrywane były w postumencie lub w szafce umywalkowej – pełniły jedynie funkcję użytkową. Obecnie są coraz bardziej estetyczne i w związku z tym traktuje się je jako element wystroju łazienki. Są błyszczące, nierzadko chromowane, mogą się idealnie komponować z kolorem umywalki i wystrojem łazienki. Szeroki wybór produktów na rynku sprawia, że bez trudu dopasujesz produkt do swoich potrzeb i oczekiwań, a także dopasujesz syfon do klasycznego bądź nowoczesnego wystroju. Tak naprawdę priorytetową kwestią jest kolor – proponujemy zarówno czarne, jak i białe produkty. Dostępne są też modele z mosiądzu. Dobra jakość materiałów jest w tym przypadku gwarancją niezawodności.

Jakie syfony nadają się do umywalek? Często wybierany jest model butelkowy, a także rurowy. Ponadto w tej kategorii można postawić na korki klik-klak – to wygodne rozwiązanie, które usprawnia efektywne korzystanie z armatury. Sterowanie takim mechanizmem jest wygodniejsze niż modelami gumowymi i odbywa się poprzez naciśnięcie korka – powoduje to zamknięcie odpływu (ponowne naciśnięcie poskutkuje odblokowaniem). Dostępne są też modele kolankowe pionowe, kamionkowe poziome czy suche. Tego typu produkty proponuje wielu znanych producentów, zaś ich montaż nie należy do skomplikowanych czynności. Dzięki temu procedurę instalacyjną można przeprowadzić samodzielnie, choć w razie wątpliwości warto poprosić o pomoc doświadczonego hydraulika.

Syfony do umywalek - Sprawdź artykuły na naszym blogu

Umywalka do bardzo małej łazienki? To możliwe!

Umywalka do bardzo małej łazienki? To możliwe!

Umywalki są obecnie dostępne w różnych rozmiarach, kształtach i kolorach. Można je również montować w rozmaity sposób, dlatego posiadanie nawet małej łazienki nie stanowi problemu podczas jej urządzania. Każdy znajdzie też produkt w odpowiednim stylu, w którym chciałby zaaranżować pomieszczenie.

Umywalka nablatowa - co warto wiedzieć?

Umywalka nablatowa - co warto wiedzieć?

Montaż umywalki nablatowej jest łatwy i szybki, a niebanalne wzornictwo sprawia, że jest to obecnie jeden z najmodniejszych elementów, jakie spotykamy w łazienkach. Wysokie, stojące baterie są dodatkową ozdobą do różnorodnych w kształcie umywalek ustawionych na blatach betonowych, drewnianych, czy ceramicznych.

Inspiracje i zastosowanie poszczególnych kształtów umywalek

Inspiracje i zastosowanie poszczególnych kształtów umywalek

Modnie urządzona łazienka stała się w ostatnich latach jednym z najważniejszych pomieszczeń, a jednocześnie wymagających niemałych nakładów finansowych podczas urządzania. Zmieniające się style i moda są inspiracją do tworzenia przytulnych i jednocześnie funkcjonalnych pomieszczeń. Umywalka pełni w nich jedną z najważniejszych ról.