wyszukiwarka zaawansowana
Kategorie wpisów
Baterie prysznicowe, czyli przyjemna kąpiel i ciekawa dekoracja

Baterie prysznicowe, czyli przyjemna kąpiel i ciekawa dekoracja

Komentarzy: 0

Baterie prysznicowe, to szeroka gama produktów do wyboru. Na chwilę obecną jest ich tak wiele, że wybranie odpowiedniej dla nas, bez wątpienia zajmie nam dłuższą chwilę. Niemniej jednak, pewnym jest, że dzisiejsze baterie prysznicowe, nie tylko zapewnią nam przyjemną kąpiel, ale i dopełnią dekoracje łazienki jako jeden z ich elementów.

Baterie prysznicowe- strumień przyjemnego ciepła

Bateria prysznicowa, to bateria budową niezwykle podobna do baterii wannowych. Różnicą jest tutaj możliwość podłączenia węża prysznicowego, czego nie zrobimy mając do czynienia z bateriami wannowymi. Ze względu na tę właśnie funkcję, bardzo często spotkamy się z bateriami prysznicowymi zamontowanymi również przy wannach. Bardzo często montuje się wannę, a przy niej taki właśnie produkt aby móc nie tylko wziąć gorącą kąpiel, ale i przyjemny prysznic. W tym przypadku będziemy musieli oczywiście zamontować jeszcze parawan żeby nie zalać całej łazienki wodą, jednakże również jest to powszechnie stosowane rozwiązanie.

Baterie prysznicowe, pozwolą nam na okrycie ciała strumieniem przyjemnej, ciepłej wody. W zależności od rodzaju produktu, temperaturę jej wyregulujemy ręcznie za pomocą uchwytu lub pokrętła bądź ustawimy taką, która nam odpowiada na stałe, za pomocą termostatu. Strumień ciepłej wody bez wątpienia odpręży nas i zrelaksuje, po ciężkim, stresującym dniu w pracy lub na uczelni.

Bateria prysznicowa staje się również wybawieniem w sytuacjach, w których nie mamy zwyczajnie czasu na przygotowanie sobie kąpieli i chcemy jedynie szybko się odświeżyć. Wąż prysznicowy zamontowany do takiej baterii znacznie ułatwia nam wówczas zadanie.

Jeśliby zatem porównać obie baterie, prysznicowa ma pewnego rodzaju przewagę. Wannowa bateria bez wątpienia będzie się lepiej prezentowała, będzie bardziej zgrabna, estetyczna i zapewne nowoczesna, bez węża i słuchawki wijącej się wokół niej lub wiszącej gdzieś z boku. Prysznicowa bateria jednakże, daje nam zdecydowanie więcej możliwości, a to właśnie zdrowym rozsądkiem i funkcjonalnością powinniśmy się kierować podczas takich zakupów. Alternatywą jest tutaj posiadanie osobnego prysznica i wanny, jednakże nie każdy może sobie na to jednak pozwolić.

Prezencja baterii prysznicowych

Bateria prysznicowa to już nie tylko klasyczna bateria zamontowana na ścianie wraz z dwoma pokrętłami i podłączonym do niej wężem. Na tą chwilę, wybór jest tak duży, że w produktach tego typu możemy dosłownie przebierać.

Kiedyś, niezwykle popularnym był opływowy, prosty kształt, z dwoma pokrętłami, z czego jeden pozwalał na puszczenie wody zimnej, drugi zaś na ciepłą. Pokrętła z czasem stały się uchwytami aby jakiś czas później ewoluować w tylko jeden uchwyt lub pokrętło.

Na chwile obecną, znacznie odbiega się od opływowych kształtów baterii prysznicowych. Zdecydowanie bardziej popularne zrobiły się te, które produkowane były na wzór brył geometrycznych (prostopadłościanu). Nie brakuje baterii przypominających walec jednakże ich design znacznie różni się od tych starych wersji.

Pokrętła oraz uchwyty występują dzisiaj w najróżniejszych kształtach oraz wielkościach. Jedne klasycznie okrągłe lub kwadratowe, inne natomiast przypominają swego rodzaju pałeczki lub ich krawędzie zostały celowo zakrzywione.

Baterie prysznicowe dzisiaj to już nie tylko funkcjonalność, ale i element wystroju naszej łazienki. Warto zatem przemyśleć swój wybór przed zakupem danego modelu. Najlepiej będzie prezentowała się ona jeśli zacznie współgrać z resztą wystroju.

Baterie prysznicowe elementem dekoracji łazienek

Oczywistym jest, że bateria prysznicowa powinna spełniać nasze wymagania pod względem funkcjonalności. Bez tego praktycznie montowanie jej traci sens, a z pewnością przyprawi nas w późniejszym okresie o ból głowy. Coraz istotniejszym jednak czynnikiem, staje się to czy dana bateria dobrze się prezentuje i czy będzie pasowała do reszty wyposażenie łazienki. Kiedyś zupełnie nie zwracało się na to uwagi, jednakże dzisiaj jest to rzecz mająca spore znaczenie.

Praktycznie na równi możemy postawić teraz zaspokojenie potrzeb w kwestii funkcjonalności i estetyki. Większość ludzi nie kupi baterii, która znacznie będzie odstawała od całej reszty jednakże spełni oczekiwania w kwestii funkcji. Potrzebna jest taka, która stanie się również pasującym elementem dekoracji łazienki.

Wygląd baterii prysznicowej ma dzisiaj niemałe znaczenie i ciężko temu zaprzeczyć. Rynek wyszedł jednak naprzeciw potrzebom klientów i oferuje nam naprawdę szeroki wachlarz modeli do wyboru.

Kategorie: Baterie , Łazienka , Prysznic
 
Produkty powiązane
Sprawdź naszą ofertę produktową i wybierz coś dla siebie.
Zobacz
szt.
HANSGROHE RAINDANCE SELECT E -  ZESTAW PRYSZNICOWY  120 3JET 0,90M CHROM -  26621000
HANSGROHE RAINDANCE SELECT E - ZESTAW PRYSZNICOWY
Zestawy prysznicowe
         
524,00 zł
Dostępność: duża ilość
 
szt.
Zobacz
szt.
SANPLAST ALTUS - KND2/ALTIIa - KABINA PRYSZNICOWA PROSTOKĄTNA 80x120 CM - 600-121-0811-42-401
SANPLAST ALTUS - KND2/ALTIIa - KABINA PRYSZNICOWA
Kabiny prysznicowe
         
2 694,93 zł
Dostępność: duża ilość
 
szt.
Zobacz
szt.
HANSGROHE RAINDANCE-S - ZESTAW PRYSZNICOWY 150 3JET - 26626400
HANSGROHE RAINDANCE-S - ZESTAW PRYSZNICOWY 150
Zestawy prysznicowe
         
934,00 zł
Dostępność: duża ilość
 
szt.
Zobacz
szt.
ROCA L20 - BATERIA BIDETOWA Z KORKIEM AUTOMATYCZNYM - A5A6009C00
ROCA L20 - BATERIA BIDETOWA Z KORKIEM
Baterie bidetowe
         
329,00 zł
Dostępność: duża ilość
 
szt.
Zobacz
szt.
HANSGROHE CROMETTA 85  - ZESTAW PRYSZNICOWY MULTI/UNICA'CROMETTA 0,9M - 27766000
HANSGROHE CROMETTA 85 - ZESTAW PRYSZNICOWY
Zestawy prysznicowe
         
217,00 zł
Dostępność: duża ilość
 
szt.
Zobacz
szt.
KOŁO FIRST - DRZWI PIVOT 80 CM - ZDRP80222003
KOŁO FIRST - DRZWI PIVOT 80 CM - ZDRP80222003
Drzwi prysznicowe
         
535,39 zł
Dostępność: duża ilość
 
szt.
Zobacz
szt.
HANSGROHE TALIS E -  1- UCHWYTOWA BATERIA UMYWALKOWA 110 BEZ KOMPL. ODPŁYWEGO  DN15 CHROM - 71712000
HANSGROHE TALIS E - 1- UCHWYTOWA BATERIA
Baterie umywalkowe
         
308,00 zł
Dostępność: duża ilość
 
szt.
Zobacz
szt.
SANPLAST PRESTIGE III - KNDJ/PRIII - KABINA PRYSZNICOWA PROSTOKĄTNA 100x70 CM - 600-073-0150-38-401
SANPLAST PRESTIGE III - KNDJ/PRIII - KABINA
Kabiny prysznicowe
         
1 601,46 zł
Dostępność: duża ilość
 
szt.
Zobacz
szt.
HANSGROHE METRIS S  - JEDNOUCHWYTOWA BATERIA UMYWALKOWA  MONTAŻ ŚCIENNY Z WYLEWKĄ O DŁ. 16,5CM CHROM - 31162000
HANSGROHE METRIS S - JEDNOUCHWYTOWA BATERIA
Baterie umywalkowe
         
870,00 zł
Dostępność: duża ilość
 
szt.
Zobacz
szt.
HANSGROHE FOCUS - JEDNOUCHWYTOWA BATERIA UMYWALKOWA DN15 MONTAŻ ŚCIENNY CHROM - 31923000
HANSGROHE FOCUS - JEDNOUCHWYTOWA BATERIA
Baterie umywalkowe
         
399,00 zł
Dostępność: duża ilość
 
szt.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl