wyszukiwarka zaawansowana
Kategorie wpisów
Baterie prysznicowe, czyli przyjemna kąpiel i ciekawa dekoracja

Baterie prysznicowe, czyli przyjemna kąpiel i ciekawa dekoracja

Komentarzy: 0

Baterie prysznicowe, to szeroka gama produktów do wyboru. Na chwilę obecną jest ich tak wiele, że wybranie odpowiedniej dla nas, bez wątpienia zajmie nam dłuższą chwilę. Niemniej jednak, pewnym jest, że dzisiejsze baterie prysznicowe, nie tylko zapewnią nam przyjemną kąpiel, ale i dopełnią dekoracje łazienki jako jeden z ich elementów.

Baterie prysznicowe- strumień przyjemnego ciepła

Bateria prysznicowa, to bateria budową niezwykle podobna do baterii wannowych. Różnicą jest tutaj możliwość podłączenia węża prysznicowego, czego nie zrobimy mając do czynienia z bateriami wannowymi. Ze względu na tę właśnie funkcję, bardzo często spotkamy się z bateriami prysznicowymi zamontowanymi również przy wannach. Bardzo często montuje się wannę, a przy niej taki właśnie produkt aby móc nie tylko wziąć gorącą kąpiel, ale i przyjemny prysznic. W tym przypadku będziemy musieli oczywiście zamontować jeszcze parawan żeby nie zalać całej łazienki wodą, jednakże również jest to powszechnie stosowane rozwiązanie.

Baterie prysznicowe, pozwolą nam na okrycie ciała strumieniem przyjemnej, ciepłej wody. W zależności od rodzaju produktu, temperaturę jej wyregulujemy ręcznie za pomocą uchwytu lub pokrętła bądź ustawimy taką, która nam odpowiada na stałe, za pomocą termostatu. Strumień ciepłej wody bez wątpienia odpręży nas i zrelaksuje, po ciężkim, stresującym dniu w pracy lub na uczelni.

Bateria prysznicowa staje się również wybawieniem w sytuacjach, w których nie mamy zwyczajnie czasu na przygotowanie sobie kąpieli i chcemy jedynie szybko się odświeżyć. Wąż prysznicowy zamontowany do takiej baterii znacznie ułatwia nam wówczas zadanie.

Jeśliby zatem porównać obie baterie, prysznicowa ma pewnego rodzaju przewagę. Wannowa bateria bez wątpienia będzie się lepiej prezentowała, będzie bardziej zgrabna, estetyczna i zapewne nowoczesna, bez węża i słuchawki wijącej się wokół niej lub wiszącej gdzieś z boku. Prysznicowa bateria jednakże, daje nam zdecydowanie więcej możliwości, a to właśnie zdrowym rozsądkiem i funkcjonalnością powinniśmy się kierować podczas takich zakupów. Alternatywą jest tutaj posiadanie osobnego prysznica i wanny, jednakże nie każdy może sobie na to jednak pozwolić.

Prezencja baterii prysznicowych

Bateria prysznicowa to już nie tylko klasyczna bateria zamontowana na ścianie wraz z dwoma pokrętłami i podłączonym do niej wężem. Na tą chwilę, wybór jest tak duży, że w produktach tego typu możemy dosłownie przebierać.

Kiedyś, niezwykle popularnym był opływowy, prosty kształt, z dwoma pokrętłami, z czego jeden pozwalał na puszczenie wody zimnej, drugi zaś na ciepłą. Pokrętła z czasem stały się uchwytami aby jakiś czas później ewoluować w tylko jeden uchwyt lub pokrętło.

Na chwile obecną, znacznie odbiega się od opływowych kształtów baterii prysznicowych. Zdecydowanie bardziej popularne zrobiły się te, które produkowane były na wzór brył geometrycznych (prostopadłościanu). Nie brakuje baterii przypominających walec jednakże ich design znacznie różni się od tych starych wersji.

Pokrętła oraz uchwyty występują dzisiaj w najróżniejszych kształtach oraz wielkościach. Jedne klasycznie okrągłe lub kwadratowe, inne natomiast przypominają swego rodzaju pałeczki lub ich krawędzie zostały celowo zakrzywione.

Baterie prysznicowe dzisiaj to już nie tylko funkcjonalność, ale i element wystroju naszej łazienki. Warto zatem przemyśleć swój wybór przed zakupem danego modelu. Najlepiej będzie prezentowała się ona jeśli zacznie współgrać z resztą wystroju.

Baterie prysznicowe elementem dekoracji łazienek

Oczywistym jest, że bateria prysznicowa powinna spełniać nasze wymagania pod względem funkcjonalności. Bez tego praktycznie montowanie jej traci sens, a z pewnością przyprawi nas w późniejszym okresie o ból głowy. Coraz istotniejszym jednak czynnikiem, staje się to czy dana bateria dobrze się prezentuje i czy będzie pasowała do reszty wyposażenie łazienki. Kiedyś zupełnie nie zwracało się na to uwagi, jednakże dzisiaj jest to rzecz mająca spore znaczenie.

Praktycznie na równi możemy postawić teraz zaspokojenie potrzeb w kwestii funkcjonalności i estetyki. Większość ludzi nie kupi baterii, która znacznie będzie odstawała od całej reszty jednakże spełni oczekiwania w kwestii funkcji. Potrzebna jest taka, która stanie się również pasującym elementem dekoracji łazienki.

Wygląd baterii prysznicowej ma dzisiaj niemałe znaczenie i ciężko temu zaprzeczyć. Rynek wyszedł jednak naprzeciw potrzebom klientów i oferuje nam naprawdę szeroki wachlarz modeli do wyboru.

Kategorie: Baterie , Łazienka , Prysznic
 
Produkty powiązane
Sprawdź naszą ofertę produktową i wybierz coś dla siebie.
Zobacz
szt.
HANSGROHE RAINDANCE SELECT E - ZESTAW PRYSZNICOWY SELECT E 120 ECOSMART  0,9M CHROM - 26623000
HANSGROHE RAINDANCE SELECT E - ZESTAW PRYSZNICOWY
Zestawy prysznicowe
         
517,99 zł
Dostępność: duża ilość
 
szt.
Zobacz
szt.
HANSGROHE ECOSTAT S   - BATERIA TERMOSTATYCZNA  Z ZAWOREM ODCINAJĄCYM MONTAŻ PODTYNKOWY  ELEMENT ZEWNĘTRZNY CHROM - 15757000
HANSGROHE ECOSTAT S - BATERIA TERMOSTATYCZNA Z
Baterie prysznicowe podtynkowe
         
1 075,00 zł
Dostępność: duża ilość
 
szt.
Zobacz
szt.
HANSGROHE  CROMETTA - GŁOWICA PRYSZNICOWA 160 1JET ECOSMART 9L/MIN - 26578000
HANSGROHE CROMETTA - GŁOWICA PRYSZNICOWA 160
Deszczownice
         
396,00 zł
Dostępność: duża ilość
 
szt.
Zobacz
szt.
HANSGROHE FOCUS - JEDNOUCHWYTOWA BATERIA PRYSZNICOWA MONTAŻ PODTYNKOWY ELEMENT ZEWNĘTRZNY CHROM - 31965000
HANSGROHE FOCUS - JEDNOUCHWYTOWA BATERIA
Baterie prysznicowe podtynkowe
         
341,00 zł
Dostępność: duża ilość
 
szt.
Zobacz
szt.
ROCA TARGA - BATERIA UMYWALKOWA WYSOKA Z KORKIEM AUTOMATYCZNYM A5A3460C00
ROCA TARGA - BATERIA UMYWALKOWA WYSOKA Z KORKIEM
Baterie umywalkowe
         
895,44 zł
Dostępność: duża ilość
 
szt.
Zobacz
szt.
OMNIRES MINI - BATERIA PRYSZNICOWA TERMOSTATYCZNA CHROM - MI1546
OMNIRES MINI - BATERIA PRYSZNICOWA TERMOSTATYCZNA
Baterie prysznicowe
         
177,00 zł
Dostępność: duża ilość
 
szt.
Zobacz
szt.
ROCA TOWN  MAXICLEAN -  ŚCIANKA BOCZNA 100 CM - AMP2010012M
ROCA TOWN MAXICLEAN - ŚCIANKA BOCZNA 100 CM -
Ścianki prysznicowe
         
637,14 zł
Dostępność: duża ilość
 
szt.
Zobacz
szt.
HANSGROHE TALIS E -  1- UCHWYTOWA BATERIA UMYWALKOWA 110 BEZ KOMPL. ODPŁYWOWEGO  D15 - 71714000
HANSGROHE TALIS E - 1- UCHWYTOWA BATERIA
Baterie umywalkowe
         
358,00 zł
Dostępność: duża ilość
 
szt.
Zobacz
szt.
ROCA METROPOLIS MAXICLEAN - KABINA PRYSZNICOWA RONDO 90x90 CM - AMP3609012M
ROCA METROPOLIS MAXICLEAN - KABINA PRYSZNICOWA
Kabiny prysznicowe
         
2 109,45 zł
Dostępność: duża ilość
 
szt.
Zobacz
szt.
DEANTE BEGONIA - BATERIA WANNOWO-PRYSZNICOWA ORKĄGŁA CHROM - BCB 01BT
DEANTE BEGONIA - BATERIA WANNOWO-PRYSZNICOWA
Baterie wannowo - prysznicowe
         
324,00 zł
Dostępność: duża ilość
 
szt.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl