Odpływy liniowe i syfony Kuchinox

(1 produkt)
i

Remontujesz łazienkę i chcesz ją uatrakcyjnić? Sprawić, aby była jak najbardziej wygodna i funkcjonalna? Pomyśl o prysznicu bez brodzika. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu odpływu liniowego z niskim syfonem. Takie rozwiązanie jest obecnie bardzo modne, ale równocześnie bardzo wygodne. Nadaje się praktycznie do każdej łazienki nawet bardzo małej. Optycznie powiększa pomieszczenie. Mamy do wyboru odpływ liniowy podłogowy lub ścienny. Zastosowanie odpływu liniowego ułatwia utrzymanie czystości w kabinie prysznicowej, a sam system odpływu i syfon łatwo się czyści.

Więcej informacji o Odpływy liniowe i syfony

Odpływy liniowe - atrakcyjne rozwiązanie w każdej łazience

Zastosowanie odpływu liniowego pozwala nam zrezygnować z brodzika. Taki odpływ może być montowany zarówno w kabinach zamkniętych, półotwartych, typu walk-in, jak i we wnękach prysznicowych. Możemy go wkomponować w płytki podłogowe lub zastosować odpływ liniowy ścienny. Montaż możliwy jest bezpośrednio pod baterią prysznicową, ale również w centralnym punkcie kabiny lub wzdłuż ściany. Tego typu rozwiązanie jest uniwersalne i będzie świetnie współgrało z nowoczesną kabiną z deszczownicą, jak i z armaturą typu retro. Odpływ liniowy jest bardzo łatwy w utrzymaniu w czystości. Ruszt odpływu można zdejmować, co ułatwia czyszczenie elementów znajdujących się głębiej, to znaczy rynienki i syfonu. Wybierając taki odpływ, zwróćmy uwagę, żeby posiadał wyjmowany syfon (suchy syfon), który jest bardzo łatwy do wyczyszczenia. Niektóre modele mają dodatkowy filtr zanieczyszczeń. Odpływy liniowe mają bardzo zróżnicowane wzornictwo i są wykonane z różnego rodzaju materiału. Posiadają również zróżnicowaną przepustowość. Mogą być prawie niewidoczne lub bardziej ozdobne. W naszym sklepie internetowym 123lazienka.pl znajdziecie odpływy liniowe z niskim syfonem, a także z syfonem obrotowym wielu renomowanych firm. W naszej ofercie znajdują się odpływy ścienne i podłogowe firmy Deante i Mexen oraz Omnires, Ferro, Rea czy Laveo.

Dlaczego warto montować odpływy liniowe?

Rezygnacja z brodzika i montaż odpływu liniowego z niskim syfonem to duże ułatwienie. Mniej czasu będziemy poświęcać na sprzątanie łazienki, pod prysznicem będzie mniej miejsc, gdzie osadza się kamień, syfon jest również łatwy do wyczyszczenia. Najważniejsza jest jednak wygoda. Nie trzeba wchodzić do wysokiego brodzika, nie ma progu po prostu gładka podłoga w całej łazience. Docenią to na pewno osoby starsze, ale nie tylko. Takie rozwiązanie jest idealne dla wszystkich osób z dysfunkcją narządu ruchu.

Odpływy liniowe i syfony - Sprawdź artykuły na naszym blogu

Jaki odpływ liniowy?

Jaki odpływ liniowy?

Aranżacja łazienki wymaga tego, aby każdy, nawet najdrobniejszy jej element współgrał z całością. Do takich elementów należą odpływy liniowe, montowane w prysznicach bez brodzików. Dziś nie są to już smutne, szare żeliwne kratki, choć i takie jeszcze można spotkać. Dziś mamy wybór w wielu barwach, rozmiarach, a nawet gadżetach dodatkowych, jakim jest na przykład podświetlenie odpływu. Poznaj z naszym artykułem odpływy, które być może sprawdzą się w Twojej łazience.

Zalety i wady prysznica bez brodzika - czyli odpływ liniowy

Zalety i wady prysznica bez brodzika - czyli odpływ liniowy

Prysznic bez brodzika to dziś praktycznie standard w każdej nowoczesnej łazience. Charakteryzuje go jednak nie tylko piękny i nowoczesny wygląd, ale również niebywała funkcjonalność. Elementy, na które szczególnie należy zwrócić uwagę to odpływy liniowe, które, choć niby niepozorne, źle dobrane mogą zaburzyć harmonię uzyskaną podczas aranżacji. Dowiedz się więcej na ten temat z naszego artykułu.

Nowoczesna łazienka - odpływ liniowy w ścianie czy w podłodze?

Nowoczesna łazienka - odpływ liniowy w ścianie czy w podłodze?

Aranżacja łazienki to nie tylko odpowiednie dobranie płytek, armatury i wyposażenia. To również dbałość o szczegóły i chowanie w miarę możliwości elementów, które nie są estetyczne. Takim elementem jest syfon pralkowy. Obecnie na rynku można spotkać syfony podtynkowe z rozetą maskującą, które doskonale ukrywają nieestetyczne elementy montażowe. Więcej na temat syfonów oraz odpływów liniowych przeczytasz w naszym artykule.