Odpływy liniowe i syfony Mexen

(219 produktów)
i

Odpływ liniowy to rozwiązanie, z którym coraz częściej można się spotkać w aranżacjach nowoczesnych łazienek. Równie często określany jest on mianem odpływu łazienkowego lub odwodnienia liniowego. Produkt ten najprościej można najprościej opisać jako część armatury, której zadaniem jest odprowadzanie płynącej z baterii prysznicowej wody przez podłogę łazienki, co sprawia, że nie ma konieczności montażu brodzika czy klasycznej kabiny prysznicowej.

Więcej informacji o Odpływy liniowe i syfony

W naszym sklepie 123lazienka.pl dostępne są rozmaite odpływy liniowe i syfony. Przykładem może być model Mexen Flat o szerokości 60 centymetrów. Ma on dwustronny ruszt i przepustowość na poziomie 50 litrów na minutę. Zalecana głębokość montażu wynosi tu 5,2 centymetra. Produkt wykonany został z wysokiej jakości, trwałej, odpornej na uszkodzenia stali nierdzewnej AISI 304. W zestawie znajduje się ruszt do wklejania płytek, rynna, stabilizatory montażu, regulowane nóżki, dystanse tłumiące, wyjmowany filtr zanieczyszczeń oraz kołnierz okalający. Zachęcamy do bliższego zapoznania się z dostępną ofertą!

Odpływy liniowe i syfony - Sprawdź artykuły na naszym blogu

Jaki odpływ liniowy?

Jaki odpływ liniowy?

Odpływy liniowe wyposażają prysznic bez brodzika w efektowne odprowadzenie wody. Dlaczego efektowne? Otóż w dzisiejszych czasach mamy do dyspozycji odpływy, które nie tylko pełnią określoną funkcję, ale również są bardzo dekoracyjne. Mogą mieć różne kolory, rozmiary, nawet wzory, a także mogą być wyposażone w dodatkowe gadżety, jak na przykład podświetlenie. Podobnie ma się sytuacja w przypadku syfonów pralkowych, które dziś można już ukryć i zamaskować. Przeczytaj więcej na ten temat w naszym artykule.

Zalety i wady prysznica bez brodzika - czyli odpływ liniowy

Zalety i wady prysznica bez brodzika - czyli odpływ liniowy

Montując pralkę, czy też prysznic najpierw powinniśmy pomyśleć o odpowiednim przygotowaniu miejsca do montażu. Trzeba wiedzieć, że wspomniane prysznice muszą być wyposażone w odpływy liniowe, a pralki w syfony. Odpływy, jakie mamy do dyspozycji to bardzo dekoracyjne elementy, które dopełniają wygląd prysznica. Jeśli chodzi o syfony, możemy wybierać wśród tych podtynkowych z rozetami maskującymi, które doskonale ukrywają nieestetyczne elementy montażu. Dowiedz się więcej z naszego artykułu.

Nowoczesna łazienka - odpływ liniowy w ścianie czy w podłodze?

Nowoczesna łazienka - odpływ liniowy w ścianie czy w podłodze?

Podtynkowe elementy montażowe w łazience sprawiają, że nie widać nic, co mogłoby zepsuć jej aranżacyjny efekt. W tej kategorii znajdują się również syfony pralkowe, sprzedawane na ogół z rozetami maskującymi. Jeżeli mamy do czynienia z prysznicem, raczej trudno jest ukryć odpływ liniowy. Musi być widoczny. Jednak producenci oferują rozwiązania, które tworzą odpływy liniowe w taki sposób, że są one niczym wisienka na torcie całej aranżacji. Więcej na ten temat przeczytasz w naszym artykule.