Akcesoria do umywalek

(5 produktów)
i

W tej kategorii znajdziesz szeroki wybór akcesoriów do umywalek – syfony, rury odpływowe, rury przedłużające, zaślepki, zawory spustowe i blaty pod umywalkę, a także panele osłonowe do umywalki. Ponadto oferujemy praktyczne rozwiązania w postaci wieszaków na ręczniki.

Więcej informacji o Umywalki - akcesoria

Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia każdej łazienki jest umywalka. To przy niej każdego dnia wykonujemy szereg czynności higienicznych – myjemy zęby i włosy, a także dbamy o twarz. Aby cieszyć się funkcjonalną i efektowną armaturą, warto zainwestować w dobrej jakości model, a także doposażyć go w niezbędne akcesoria. W tej kategorii znajdziesz syfony, korki, kolana i rury odpływu, rury przedłużające, zaślepki, zawory i inne. Ponadto osobom wykańczającym instalację polecamy panele osłonowe i blaty. Sprawdzą się też kratki i zawieszki, dzięki którym można wygospodarować trochę dodatkowego miejsca na kosmetyki i ręczniki.

Wybór akcesoriów do umywalek

W przypadku umywalki bardzo istotna jest instalacja wodna. Do jej prawidłowego funkcjonowania niezbędne są poszczególne akcesoria. Należy wziąć pod uwagę najmniejsze szczegóły – począwszy od podejścia kanalizacyjnego, które może mieć kilka metrów, przez rury o określonej średnicy i wylot odpływu umywalek, który znajduje się od 50 do ponad 60 cm nad podłogą. Tego typu odpływy powinny być wyposażone w kolanka – te elementy zabezpieczają przed wydobywaniem się przykrych zapachów z kanalizacji. Nie można zapominać o syfonach, które blokują wydostawanie się wody i pełnią funkcję naturalnego korka, a także o korkach i innych produktach.

Aby swoją umywalkę uczynić jeszcze funkcjonalniejszą i bardziej efektowną, warto postarać się nie tylko o elementy instalacji, ale i akcesoria zewnętrzne – przede wszystkim wieszaczki na ręczniczki. Przy tej armaturze służącej do mycia rąk koniecznie musi znaleźć się miękki materiał, w który będzie można wytrzeć mokre dłonie. Zainstalowanie haczyka na drzwiczkach sprawi, że unikniemy zachlapania podłogi, a także zadbamy o swój osobisty komfort. Sprawdzą się też boczne relingi (proponujemy produkty marki Roca z kolekcji Diverta), które instaluje się bezpośrednio pod armaturą z prawej bądź lewej strony. Wyglądają bardzo estetycznie, wpisując się w dowolną aranżację – klasyczną bądź nowoczesną. Dobrze doposażona umywalka posłuży Ci wiele lat.

Umywalki - akcesoria - Sprawdź artykuły na naszym blogu

Umywalka do bardzo małej łazienki? To możliwe!

Umywalka do bardzo małej łazienki? To możliwe!

Aranżacja wnętrz bardzo małych pomieszczeń, zawsze jest problematyczna. Najwięcej pytań pojawia się, jeżeli tym małym pomieszczeniem jest łazienka, w której należy umieścić wszystkie niezbędne elementy wyposażenia. Jednym z nich jest umywalka. Nie musisz się już jednak martwić. Przedstawiamy najlepsze modele umywalek, które doskonale pasują do małych salonów łazienkowych.

Umywalka nablatowa - co warto wiedzieć?

Umywalka nablatowa - co warto wiedzieć?

Szykuje Ci się remont łazienki? Chcesz wybrać nową umywalkę, która będzie doskonale pasować do wystroju wnętrz, a co więcej, doda mu nieco ekskluzywnego charakteru? W takim wypadku najlepszym rozwiązaniem jest umywalka nablatowa, która w ostatnim czasie stała się prawdziwym hitem. Dowiedz się najważniejszych rzeczy o umywalce nablatowej i wybierz model, który spełni wszystkie potrzeby.

Inspiracje i zastosowanie poszczególnych kształtów umywalek

Inspiracje i zastosowanie poszczególnych kształtów umywalek

Inspiracje, które pozwolą Ci wybrać umywalkę najlepszą do Twojej łazienki, z pewnością ułatwią stworzenie projektu salonu łazienkowego marzeń. Przekonaj się, jaka umywalka najlepiej pasuje do aranżacji wnętrza, a co więcej spełnia wszystkie oczekiwania domowników. Już dziś wybierz najlepszy kształt i wymiar umywalki i dopasuj ją do swoich potrzeb.