Korki do umywalek

(103 produktów)
i

Kto powiedział, że korki do umywalek muszą być mało znaczącym elementem oraz że mają spełniać wyłącznie praktyczną funkcję i nic poza tym? Obecnie korek znacząco rozszerza możliwości wykorzystania umywalki. Sprawdzi się zawsze, gdy potrzebna jest odpowiednia ilość wody, niekoniecznie bieżącej, lecącej prosto z kranu. Pranie ręczne delikatnej bluzki? A może umycie jakiegoś przedmiotu w wodzie z płynem? Potrzeb i możliwości jest mnóstwo, a wiele z nich ułatwi właśnie korek. W 123lazienka.pl znajdziesz idealne rozwiązanie każdego problemu.

Więcej informacji o Korki do umywalek

123lazienka.pl - Opis kategorii

Korki do umywalek — jakie rodzaje?

Do tych najbardziej znanych i popularnych należą gumowe korki do umywalek. Są co prawda najtańsze, ale jednocześnie stanowią najmniej wytrzymałe rozwiązanie. Poza tym często się gubią, choć żeby temu zapobiec, możesz wykorzystać model na dekoracyjnym łańcuszku, który przy okazji ułatwia wyciąganie korka z umywalki.

Rozwiązaniem stosowanym w ostatnim czasie znacznie częściej są korki typu click-clack z przelewem lub bez. Taki korek eliminuje problem gubienia gumowej zatyczki czy też przekładania jej z miejsca na miejsce, gdy nie jest potrzebny. Korek click-clack jest znacznie wygodniejszy w codziennym użytkowaniu. Umieszczona w pobliżu wylewki przekładnia pozwala go zamykać lub otwierać w zależnie od potrzeb. Niektóre z nich natomiast działają bez przekładni — aby je zamknąć lub otworzyć wystarczy po prostu przycisnąć korek. Ich ceny, wbrew pozorom, wcale nie są wysokie.

Korki do umywalek w 123lazienka.pl

Już dawno minęły czasy, w których korek musiał mieć określony kolor — czarny, gdy był gumowy i srebrny, gdy był metalowy. Oczywiście takie ponadczasowe klasyki także znajdziesz w naszym sklepie. Nie musisz się jednak do nich ograniczać. Ciekawym rozwiązaniem może być czarny korek z metalu lub złoty, przypominający mosiądz i nawiązujący do aranżacji retro. Inną interesującą propozycją są kwadratowe korki do umywalek. Niezależnie od tego, jakie masz oczekiwania, asortyment naszego sklepu na pewno je spełni. Nasze biuro obsługi klienta z pewnością odpowie na Twoje wszystkie pytania.